| Hij was echtgenoot van (301)2-17, zoon van [Hoogeveen (Zuiderweg)] (153)093a en (153)093b, vader van [Haarlem (Amsterdamsevaart)] (31)L26-01 en broer van [Diemen] (400)a60-71.
Bron Burgerlijke stand - Huwelijk Gemeente: Hoogeveen Aktenummer: 101 Datum: 25-11-1877 Bruidegom: Meijer Stern, godsdienstonderwijzer Leeftijd: 23 jaar Geboorteplaats: Hoogeveen Woonplaats: Sappemeer Bruid: Rosette Stern Leeftijd: 28 jaar Geboorteplaats: Hoogeveen Vader bruidegom Barend Meijer Stern, koopman Moeder bruidegom: Gesina Keizer Vader bruid: Benjamin Meijer Stern, borstelmaker Moeder bruid: Eva van Zuiden
https://www.dutchjewry.org/genealogy/ndbcore/156.shtml Meijer Stern en zijn echtgenote Rosette Stern waren volle nicht en neef, want hun vaders Benjamin Meijer en Barend Meijer waren broers.
Meijer Stern kwam uit een gezin van zes kinderen die allen in Hoogeveen zijn geboren.
Zijn jongste zuster Judith Arons-Stern is op 07-5-1943 in Sobibor vermoord. Haar laatste adres was Vechtstraat 7 in Amsterdam. Haar zoon Coenraad Arons is op 31-03-1943 in Seibersdorf vermoord. Hij was winkelier in Amsterdam. https://www.joodsmonument.nl/nl/page/159887/judith-arons-stern
Zijn nicht en schoonzuster Hendrika Wilda-Stern en haar echtgenoot Levie Wilda zijn op 08-10-1942 in Auschwitz vermoord. https://www.joodsmonument.nl/nl/page/130691/hendrika-wilda-stern: Levie Wilda en Hendrika Wilda-Stern hadden vijf kinderen, die ten tijde van de oorlog allen getrouwd waren. In de jaren '30 kwam het echtpaar in Meppel wonen, na de pensionering van Levie Wilda. Ze kochten een huis aan het Noordeinde. In de nacht van 2 op 3 oktober 1942 werden ze uit dit huis weggehaald en naar Westerbork gebracht. Toevoeging van een bezoeker van de website
https://www.dutchjewry.org/genealogy/ndbcore/930.shtml Meijer en Rosette hadden acht kinderen, van wie zeven in Appingedam zijn geboren. Barend, hun eerste kind, is in Hoogezand geboren. Vijf van hun kinderen zijn in de Shoah omgekomen. https://www.joodsmonument.nl/nl/page/225618/benjamin-stern Benjamin Stern is op 01-08-1880 in Appingedam geboren en is evenals zijn echtgenote Judikje Sanders op 23-07-1943 in Sobibor vermoord. Hun zoon Meijer Stern is op 30-09-1942 in Auschwitz vermoord. Benjamin was godsdienstonderwijzer, net als zijn vader.
Gezina Stern is op 05-11-1881 in Appingedam geboren en op 12-02-1943 in Auschwitz vermoord. Zij was hulp in de huishouding.
Israël Stern is op 10-12-1885 in Appingedam geboren en is evenals zijn echtgenote Marie de Vries op 09-04-1943 in Sobibor vermoord. Hun zoon Meijer is op 02-07-1943 in Sobibor vermoord.
Baruch Emanuel Stern is op 30-04-1891 in Appingedam geboren en op 08-10-1942 in Auschwitz vermoord. Hij was papierhandelaar.
Eva Stern is op 22-04-1893 in Appingedam geboren en op 12-02-1943 in Auschwitz vermoord. Zij was hulp in de huishouding.
Verdere informatie Bron: De Joodse Inwoners van de Stad Groningen en Omstreken 1549-1945 en hun Begraafplaatsen aldaar, IIa 1870-1945, bewerkt door E. P. Boon en J. J. M. Lettinck p. 34 " In Groningen waren twee godsdienstscholen: een voor de kinderen van beter gesitueerden in de Kleine Peperstraat, hoek Kattendiep, in een voormalige schippersschool, en een in de Folkingedwarsstraat, waar de leerlingen slechts een dubbeltje schoolgeld per week betaalden. Dit was de zogenaamde armenschool. Op deze laatste school werkten vader Meyer en zoon Benjamin Stern. Men zei wel dat op het Woerdje - dat was een andere naam voor de Folkingedwarsstraat - veel beter les werd gegeven dan op de duurdere school." p. 35 "Benjamins vader Meyer Stern gaf tot op hoge leeftijd les, maar in zijn latere jaren voelde hij de jeugd niet meer aan. Soms liep de orde behoorlijk uit de hand. Zijn zoon, 'de jonge Stern' genoemd, kwam dan binnen om de orde te herstellen." |