In https://www.dutchjewry.org/genealogy/ndbeli/11937.shtml wordt vermeld dat zijn echtgenote Carolina de Vries geboren was op 12-09-1850 in Leer (Duitsland)
Het echtpaar had vier kinderen. Hun twee zoons zijn beiden in Leer geboren, van wie het tweede zoontje minder dan een jaar heeft geleeftd. Hun twee dochters zijn beiden in Appingedam geboren, van wie het tweede dochtertje maar één jaar is geworden. Jacob Cohen is op 14-06-1881 in Leer geboren.
Eva Cohen is volgens haar archiefkaart uit Stadsarchief Amsterdam (A01232_0157_0934) op 03-11-1884 in Appingedam geboren en op 16-12-1941 in Amsterdam overleden. https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148346/eliazer-polak Zij is op 29-05-1912 met Eliazer Polak uit Bolsward getrouwd. Eliazer Polak was textielvertegenwoordiger en is op 16-07-1943 in Sobibor vermoord.
Verdere bijzonderheden: Heiman Cohen was bakker en kwam voort uit een bakkersfamilie, zoals blijkt uit de huwelijksakte van zijn ouders. Bron: Burgerlijke Stand - Huwelijk op 05-07-1847 in Wildervank (aktenr: 47) Zijn vader Philip Samuel Cohen (geboren in Emden) was bakker in Oude Pekela en zijn grootvader van moeders kant, Adam Eliazars de Jong, was bakker in Wildervank.
In DE JOODSE BEGRAAFPLAATSEN IN DE PROVINCIE GRONINGEN vermeldt Han Lettinck het volgende:"Heiman Cohen was de koosjere bakker van Appingedam. In het archief bevindt zich een rekening die aantoont dat hij in 1885 de matzes voor de Joodse gemeente bakte. Cohen was vier jaar later boos op godsdienstonderwijzer en voorzanger Meijer Stern, die hij te streng achtte in het toezicht op de rituele bereiding. Cohen deelde hem mee dat hij de opperrabbijn er wel eens over wilde spreken. Dat was een vrij onvervaard optreden van de bakker, want een opperrabbijn was in die tijd een hele meneer."
|